REFERANSLARIMIZ

Bizim Toptan Satış Mağazaları

Bizim Toptan Satış Mağazaları

2001 yılında kurulan ve 2002 yılında faaliyetlerine başlayan Bizim Toptan, 81 ilin 64’ünde 152 mağazasıyla, Cash & Carry (“Organize Toptan Ticaret”) sektöründe mağaza sayısı bakımından en büyük ve erişilebilirlik açısından en yaygın firmadır.
Şirket gıda, alkolsüz içecek, tütün mamulleri, temizlik, kişisel bakım, kağıt ürünleri gibi ana ürün kategorilerinde, Türkiye’de faaliyet gösteren çok uluslu ve uluslararası firmalarla birlikte, saygın ve ticari itibarı yüksek firmaların da markalı ve tüketici nezdinde bilinirliği yüksek ürünlerinin hızlı tüketim sektöründe, yaygın müşteri ağına toptan satışını yapmaktadır. Ulusal ve yerel markalı ürünlere ilaveten, Şirket kendi öz markalı (“Private Label”) ürünlerini de müşterilerine sunmaktadır. 2014 yılı sonunda öz markalı ürünlerin sigara dışı toplam satışlardaki payı yaklaşık %6,5'e ulaşmıştır.
Şirket'in 31 Aralık 2014 itibariyle 1 milyon 140 binin üzerinde kayıtlı müşterisi bulunmaktadır. Bu müşterilerden yaklaşık 650 bini bir yıllık dönem içinde mağazalardan en az bir kez olmak üzere alışveriş yapan aktif müşterilerden oluşmaktadır. Şirket’in ana müşterileri toptancılar, tüccarlar, bakkallar (genelde 50 m2’den küçük kapalı alan), marketler (50 m2 - 400 m2 kapalı alan), süpermarketler (400 m2’den büyük kapalı alan), ihtisaslaşmış perakendeciler, HoReCa (Otel, restoran ve kafeler) ve kurumsal şirketlerden oluşmaktadır.

Tedarik Lojistik

Tedarik Lojistik

Türkiyenin Önde gelen lojistik firmalarından olup depolama ve dağıtım alanında faaliyet göstermektedir.

Netlog Lojistik

Netlog Lojistik

Tam olarak 2004 senesinin aralığında kurulan Netlog Lojistik, 2005 senesinde tüm Yıldız Holding (ÜLKER) lojistik işlerini üstlenerek süratli büyüme trendini başlatmıştır. Soğuk Zincir, Kuru veya likit Gıda gibi tüm gıda ürünleri lojistiği konusunda Türkiye’nin en deneyimli firması olan Netlog, zamanla “Fashion & Life Style”, Perakende, Zincir Market, AVM, Otomotiv ve Teknoloji ürünleri lojistiğinde de ciddi deneyim sahibi olmuştur. Netlog Lojistik, Türkiye'nin 18 şehrine yayılmış 57 deposu, 500.000 m² (5 m. sqf.) kapalı depolama alanı ve 390.000 paletli yük stok kapasitesiyle ülkemizin depoculuk, depo stok optimizasyon ve yönetimi konusunda önder firmalarındandır. Netlog Lojistik, depolama hizmetlerinin dışında yurt içi taşımacılık operasyonları için bünyesinde bulunan 2.300 üzerindeki özmal araç filosu ve buna ek 15.000 araç filolu tedarikçileriyle yurt içi dağıtım ve taşımacılık hizmetlerinde de Türkiye'nin lider kuruluşudur. Netlog Lojistik, gıda, tekstil, perakende, teknoloji, endüstriyel ve otomotiv gibi tüm ana sektörlerden 100’ün üzerinde marka ve firmaya lojistik destek vermektedir. Netlog Lojistik, lojistik süreçlerin yönetiminde kullandığı üstün bilgi işlem ve insan yönetim sistemleri sayesinde depolarında aylık ortalama 50.000.000 adet koli/askı/palet elleçlemekte ve bu depolardan ayın her günü averajda 1.300 TIR ürünü sevk etmektedir. NETLOG, ürün sahibi firmaların kendi yapmaya çalıştığında gerçekleşen mal kayıp ve hasarlanma sorumluluğunu üstüne alarak, firmalara hem bu tür belirsizliklerden hem de konsolidasyondan kaynaklanan maliyet avantajı sağlar.

UCZ Sistem Mağazacılık

UCZ Sistem Mağazacılık

UCZ Sistem Marketleri, Bizim Toptan Satış Mağazaları’nın iş ortağı olarak faaliyet göstermektedir. Bizim Toptan Satış Mağazaları’nın Franchising modeli UCZ Sistem, karşılıklı “kazan kazan” ilkesine dayanan ticari bir ortaklıktır. Cash & Carry (“Organize Toptan Ticaret”) sektörünün en yaygın şirketi Bizim Toptan Satış Mağazaları ve parekende sektörünün öncü firmalarından ŞOK Marketler, bayilerin ana tedarikçisi konumundadır. UCZ Sistem, var olan ve/veya yeni açılacak mağazalarda kurumsal kimlik oluşturulmasını, mağazaların tek bir marka altında birleşerek satınalma gücünde ve rekabette öne çıkmasını sağlar. UCZ Sistem Marketleri, 284 bayisi ile Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde hizmet vermektedir ve kısa süre içerisinde tüm bölgelerde yer alarak “sürekli indirim marketleri” kategorisinde pazarda söz sahibi olmayı hedeflemektedir. Uygun fiyatları, piyasa lider markaları ve kendi özel markalı ürünleri ile müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Her aşamada önceliği koşulsuz müşteri memnuniyeti olan UCZ Sistem Marketleri, müşterilerine güvenli, mutlu ve keyifli bir alışveriş imkanı sunmak için var gücüyle çalışmaktadır.

Kültür Bakanlığı

Kültür Bakanlığı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 16.4.2003 tarih ve 4848 sayılı kanun ile kurulmuştur. Bu Kanunun amacı; kültürel değerleri yaşatmak, geliştirmek, yaymak, tanıtmak, değerlendirmek ve benimsetmek, tarihî ve kültürel varlıkların tahribini ve yok edilmesini önlemek, yurdun turizme elverişli bütün imkânlarını ülke ekonomisine olumlu katkı sağlayacak şekilde değerlendirmek, turizmin geliştirilmesi, pazarlanması, teşvik ve desteklenmesi için gerekli önlemleri almak, kültür ve turizm konularıyla ilgili kamu kurum ve kuruluşlarını yönlendirmek ve bu kuruluşlarla işbirliğinde bulunmak, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör ile iletişimi geliştirmek ve işbirliği yapmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığının kurulmasına, teşkilât ve görevlerine ilişkin esasları düzenlemektir.

Kale Makina

Kale Makina

KALE Makina, 38 yıllık iş hayatı tecrübesi üzerine kurulmuş, otomotiv, inşaat ve iş makinaları konusunda çalışan bir grubun inşaat ve iş makinaları kısmını teşkil eden bir şirkettir. Kalitesi dünya ve Türkiye inşaat sektörleri tarafından kabul edilen, AVANT, GEHL, KUBOTA ve THWAITES ürünleri KALE'nın üstün hizmet anlayışıyla bir araya gelerek iyi bir ekip oluşturmaktadır. Süregelen hizmet kalitesi müşterileri tarafından onaylanan firmamız, 2006 yılında iş makinaları üreticisi olan GEHL İş Makinaları firmasıyla, 2007 yılında Japon tarım ve iş makinası üreticisi olan KUBOTA firmasıyla, 2013 yılında belden kırmalı damper üreticisi THWAITES firmasıyla, 2016 yılında Finlandiyalı mini yükleyici firması AVANT ile Türkiye distribütörlüğü için anlaşmalar imzalamıştır.

Biskot Bisküvi Gıda San. ve Tic. A.Ş.

Biskot  Bisküvi Gıda San. ve Tic. A.Ş.

Biskot Bisküvi Gıda San. ve Tic. A.Ş. Karaman Organize Sanayi Bölgesi’nde dört ve İstanbul Silivri'de bir olmak üzere toplamda beş ayrı fabrikada faaliyet göstermektedir. Biskot Bisküvi Gıda San. ve Tic. A.Ş.; 1985 yılında kurulan Karsa Bisküvi Ltd.Şti. nin 1999 yılında unvan değiştirmesiyle Biskot Bisküvi Gıda San. ve Tic. A.Ş. olmuştur. Biskot Bisküvi’nin ürün portföyünde bisküvi (sade bisküvi, kremalı bisküvi, spesiyal bisküvi, bebe bisküvi), gofret, kek (kişisel kek, ıslak ve spesiyel kek, aile tipi kek), çikolata (solid çikolata, ikramlık çikolata), krem çikolata ve çikolata kaplamalı (çikolata kaplamalı gofret, çikolata kaplamalı pasta, çikolata kaplamalı bar) ürünler bulunmaktadır.

Ak Gıda San. ve Tic. A.Ş.

Ak Gıda San. ve Tic. A.Ş.

1996 yılı Ağustos ayında Akyazı Köy-Tür fabrikasının satın alınması ile kurulan Ak Gıda San. ve Tic. A.Ş. Türkiye ve komşu coğrafyaların en büyük süt işleme tesisi Pamukova tesislerine 1998 yılında 450 dönüm arazinin satın alınması ile taşındı. Akyazı fabrikasında UHT süt, yoğurt, beyaz peynir ve kaşar peyniri üretimleri ile başlayan yolculuğumuz şu anda Türkiye’nin 5 farklı bölgesinde 5 üretim tesisinde üretilen, 23 farklı markada 339 nihai ürün çeşidiyle devam etmektedir.

Besler Gıda ve Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Besler Gıda ve Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1992 yılında İstanbul'da 90.000 m2 'lik bir alan üzerinde kuruluş çalışmalarına başlanan Besler Gıda ve Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1994 yılında devreye alınarak, başta Yemeklik Likit Yağlar ve Gıda Sanayi için endüstriyel margarin üretmeye başlamıştır. 1995 yılına gelindiğinde Kahvaltılık Margarin üretimini gerçekleştirerek ürün portföyünü tamamlayan BESLER, ürettiği ürünlerinin güvenilirliği; satış ve pazarlama faaliyetlerinin geniş bir tabana yayılması ile üretim kapasitesini hızla artırmaya başlamıştır. 1994 yılında 60.000 ton olan kapasite sırasıyla 1996 yılında 120.000 ton, 1998 yılında 180.000 ton ve 2000 yılında 220.000 tona çıkarılmış, bu gelişmelere ek olarak, 2000 yılında bünyesine kattığı Adana tesisleri ile kapasitesini 100.000 ton daha arttırmıştır. 2003 yılında yağ üreticisi olarak Türkiye’deki ilk ve tek Fraksiyon tesisini kurarak İstanbul kapasitesi 250.000 tona çıkarılmıştır. Bugün, İstanbul ve Adana Tesislerinde toplam 388.500 ton/yıl kurulu kapasite ile üretimler sürdürülmektedir.

Komili - SCA

Komili

Komili... Türkiye'nin İlk Markası Komili'nin öyküsü 1878 yılında Midilli Adası'nda başladı. O yıllarda Ada, Osmanlı toprağıdır. Komi'li Hasan, Midilli Adası'nda sabun ve zeytinyağı üreterek geçimini sağlamaktadır. Aile, Lozan Antlaşması'ndan sonra mübadele gereği Ayvalık'a göç eder ve Komili markasının öyküsü burada devam eder. Marka kavramının daha söz konusu bile olmadığı bu yıllarda, Hasan Komili "kalitesiz ürünle alıcıyı bir kez, kendini ebediyen kandırırsın" diyerek yola çıkmış ve kuşaklar boyu sürecek Komili markasının tohumlarını atmıştır. Bir markanın zeytin ağacı gibi gerekli zamanlarda budanabilirse ölümsüz olacağı inanışıyla hep zamanın ilerisinde hareket edilmiş, markanın yenilikçi ve kaliteli duruşundan hiç vazgeçilmemiştir.